Oferta

Pozostałe materiały / Profile budowlane - bonie, listwy, narożniki

Narożnik, kątownik prosty PCV z siatką BP10

 

Oferta naszej firmy to pełny asortyment profili wykończeniowych.

U nas znajdziecie Państwo wszystkie profile niezbędne do prawidłowego wykonania elewacji BSO, podnosząc jej jakość, żywotność i estetykę.

Oferujemy najwyższej jakości produkty, doradztwo techniczne i sukces podczas odbioru technicznego elewacji.

 

     

Zastosowanie:

do wykonywania zbrojenia narożników w elewacji ociepleniowej

 

Walory użytkowe:

- wzmacnia, zbroi narożnik budynku lub przy glifie okiennym

- wykonany z tworzywa PCV nie ulega utlenianiu, odporny na wgniecenia, łatwy (bez deformacji) w docinaniu na wymiar, lekki w transporcie

 

 

 

 

Montaż:

kątowniki PCV BP10  z siatką należy montować na każdym narożniku pionowym występującym w elewacji dociepleniowej (naroże budynku, glif okienny). Wklejenie kątownika powinno odbywać się w jednej operacji klejenia wraz z montażem elewacyjnej siatki zbrojącej na tzw. „zakład”.

 

BP11H1 i BP11H1S – listwy do boniowania z pianką technologiczną – NOWOŚĆ

 

 

Listwy PVC do boniowania BP11H1, BP11H1S, oraz BP11 MINI z pianką technologiczną to nowe rozwiązanie ułatwiające prace montażowe. Listwy posiadają wypełnienie w postaci pianki o dużej gęstości, która dokładnie wypełnia ich wnętrze. Dotychczas, podczas rozprowadzania kleju oraz zaciągania tynku strukturalnego, podstawowym problemem było dostawanie się kleju oraz tynku do wnętrza listwy. Klejenie wymagało bowiem od wykonawcy wielu starań, ażeby nie zabrudzić wnętrza listwy, co spowalniało prace. Usuwanie zabrudzeń zawsze pozostawiało resztki kleju… Nowe rozwiązanie z wypełnieniem w postaci pianki eliminuje ten problem. Listwa jest szczelnie zamknięta i chroniona przed dostawaniem się kleju i tynku do jej wnętrza. Ponadto, pianka o dużej gęstości, pozwala prowadzić pacę z tynkiem po powierzchni pianki bez ryzyka zatynkowania wnętrza listwy. Taki zabieg przyspiesza tynkowanie i dodatkowo pozwala idealnie równo położyć tynk pomiędzy kolejnymi listwami gdyż prowadzenie pacy jest oparte na dwóch listwach. Piankę należy usunąć w momencie położenia świeżego tynku.  

 

BP11 listwy do boniowania PVC bez siatki

 

 

Boniowanie czyli wykonywanie ozdobnych rowków w elewacji jest zabiegiem architektonicznym, powszechnym już w czasach starożytnych. Obecnie metoda ta jest z powodzeniem stosowana we współczesnej formie architektonicznej wznoszonych budynków.

Boniowanie poprawia efekt wizualny elewacji, podnosi jej walory estetyczne, wprowadza podziały, które uszlachetniają i czynią nawet wyjątkowo monotonną i bez pomysłu elewację – ciekawą.

Najważniejszy efekt boniowania (w przypadku boni położonych poziomo) to spowodowanie optycznego „obniżenia” budynku

 

Zastosowanie:

do wykonywania ozdobnych boni w elewacji ociepleniowej.

 

Walory użytkowe:

- gwarancja uzyskania prostych, równych rowków w elewacji

- wzmocnienie krawędzi rowka poprzez wprowadzenie listwy z twardego PCV

- tańszy i szybszy montaż w porównaniu z „ręcznym” boniowaniem z użyciem kątowników z siatką

- szczelne połączenie listew do boniowania poprzez stosowanie łączników do boni

- odporność  na wodę i uszkodzenia mechaniczne

 

Montaż:

Listwy do boniowania dostępne są w czterech powszechnie stosowanych szerokościach: 10mm, 20mm, 30mm, 50mm. Głębokość boni to 20mm, z wyjątkiem boni BP11 H1 gdzie głębokość jest 10mm.

Bonie PCV stosuje się zarówno do elewacji na wełnie mineralnej i na styropianie o ile kolor elewacji  na styropianie nie posiada zbyt wysokiego współczynnika pochłaniania energii słonecznej, co powoduje silne nagrzanie powierzchni elewacji i skurczenie się styropianu nawet do 15% objętości.

Listwy do boniowania w wersji z siatką dostępne są w czterech powszechnie stosowanych szerokościach: 10mm, 20mm, 30mm, 50mm. Zastosowana siatka szklana marki „VERTEX” jest trwale zamontowana (poprzez zgrzew ultradźwiękowy, bezklejowy) wzdłużnie po obydwu stronach bonii. Szerokość siatki to 2 x 100mm.

Na specjalne zamówienie istnieje możliwość wykonania boni w dowolnym kolorze oraz w dowolnym owalu dla elewacji owalnych.

 

Okapniki BP14 PCV z siatką (kapinosy)

 

 

Zastosowanie:

do odprowadzania wody z elewacji ociepleniowej.

 

Walory użytkowe:

- odprowadzenie wody z dala od powierzchni elewacji

- wzmocnienie oraz równe i estetyczne wykończenie dolnych krawędzi elewacji

- łatwy, szybki montaż

 

 

 

 

 

Montaż:

okapnik należy montować w miejscach gdzie wymagane jest odprowadzenie wody z dala od powierzchni elewacji np. pod tarasem, balkonem, gzymsem, nad oknem i innymi miejscami gdzie woda spływająca po elewacji może podcieknąć pod wystające na zewnątrz elementy elewacji. W celu prawidłowego montażu należy zatopić siatkę z włókna szklanego w którą jest zaopatrzony okapnik, w kleju przeznaczonym do montażu siatki szklanej do styropianu lub wełny szklanej. Klej należy rozprowadzić po powierzchni styropianu lub wełny specjalną pracą, dbając o jego równomierne rozłożenie. Następnie należy wtopić w klej siatkę szklaną pochodzącą z listwy okapnikowej po czym od razu przykryć tą siatkę systemową siatką szklaną na zakład 10cm. Operację tą należy wykonywać w jednej czynności, ażeby w efekcie obydwie siatki szklane (siatka od okapnika i siatka systemowa) zostały zatopione w kleju tworzącym jedną warstwę (strukturę).

 

Po wyschnięciu kleju można rozpocząć tynkowanie. Tynk powinien zostać rozprowadzony równomiernie, w ten sposób ażeby wypełnić w okapniku całe miejsce przeznaczone na tynk.

 

Listwy BP13 PCV dylatacyjne przyokienne 

 

 

Zastosowanie:

do wykonywania dylatacji pomiędzy ościeżnicą okienną, a tynkiem strukturalnym.

 

Walory użytkowe:

- brak pęknięć na styku ościeżnicy okienne i tynku

- brak dostawania się wody pod okładzinę termiczną przy glifie wokół okna

- równe, estetyczne wykończenie tynku wokół okna

 

 

 

 

Montaż:

Listwy serii BP13 dylatacyjne przyokienne z siatką to typowe, powszechnie stosowane produkty do prawidłowego wykonania dylatacji pomiędzy ościeżnicą okienną a tynkiem. Listwa zaopatrzona jest w zbrojącą siatkę szklaną, specjalną nienasiąkliwą piankę dylatacyjną, uszczelkę chroniącą piankę przed zabrudzeniem i zniszczeniem oraz element tracony.

Listwy produkowane są w kilku wymiarach szerokości zewnętrznej i szerokości korytka na tynk - w zależności od potrzeb. W ofercie dostępne są także listwy serii BP13 w kolorach drewna i oklein drewnopodobnych: złoty dąb, palisander, mahoń, teac, ciemny orzech (RYS. 1). (*-zapytaj o niestandardowe długości)

 

Ta strona korzysta z cookies OK, rozumiem Więcej informacji